Najpopularniejsze angielskojęzyczne piosenki świąteczne

Najpopularniejsze angielskojęzyczne piosenki świąteczne

moda Możliwość komentowania Najpopularniejsze angielskojęzyczne piosenki świąteczne została wyłączona

Grudzień, czas kiedy wszyscy czekają na święta Bożego Narodzenia. Oczekiwaniom towarzyszy nasłuchiwanie stacji radiowych. Pojawiają się w nich bowiem świąteczne piosenki, które wprawiają nas w pozytywny nastrój. Jakie przeboje kojarzą się nam ze świętami? Poniżej przedstawiamy krótki ranking.

  1. Wham – „Last Christmas”.

Nie ma w naszym kraju osoby, która nigdy nie słyszałaby tego przeboju. Zaczyna pojawiać się w radiach już w listopadzie, oznajmiając „Nadchodzą święta!”. Często mówimy, że mamy dosyć tej piosenki, ale tak naprawdę nie wyobrażamy sobie bez niej grudnia.

  1. Mariah Carey – „All I Want For Christmas”.

Marzeniem wielu kobiet jest dzielenie świąt ze swoim ukochanym. I o tym właśnie jest ta piosenka. Znajduje się na drugim miejscu, jeśli chodzi o popularność wśród świątecznych przebojów. Urocza wokalistka urzeka nas swoim pięknym głosem. Poza dźwiękiem możemy cieszyć się bardzo sympatycznym teledyskiem wywołującym w nas pozytywne uczucia. Święta dzwonią w tym przypadku delikatnymi dzwoneczkami.

35672-christmassongs.1200w.tn

  1. Dean Martin – „Let It Snow”.

To nie jest typowa piosenka bożonarodzeniowa, a mimo to weszła na stałe do programu świątecznych utworów puszczanych ochoczo w radiach. Życzenie, by padał śnieg jest powtarzane nie tylko przez wykonawcę, ale także przez Polaków oczekujących na święta. Jest bowiem coś magicznego w śniegu, który pojawia się na Boże Narodzenie. Dzieciom łatwiej jest wtedy uwierzyć, że Święty Mikołaj mieszkający w dalekiej Laponii naprawdę przynosi prezenty sunąc w saniach.

  1. Shakin’ Stevens – „Merry Christmas Everyone”.

Wszystkim udziela się pozytywny nastrój wypływający z tej piosenki. Sprawia, że zupełnie naturalnie mamy ochotę tańczyć i śmiać się. Przydaje się, kiedy czujemy się nieco zrezygnowani podczas szukania świątecznych prezentów. Śnieg pada, dzieci się bawią, miłość rozkwita… Nic tylko życzyć wszystkiego najlepszego.

  1. Chris Rea – „Driving Home for Christmas”

Piękna piosenka o podróży do domu na święta. Mówi o pełnym podekscytowania napięciu związanym ze spotkaniem się z bliskimi. Chris Rea wprowadza nas w klimat świąt i swoistej magii. Mamy poczucie, że wszystko jest możliwe, że dosięgniemy naszych marzeń o pełnych ciepła świętach w gronie najbliższych. Możemy wyobrazić sobie dorosłego, który z dziecięcą ufnością czeka aż wszyscy rozpakują prezenty ułożone pod choinką.

Author

Back to Top