Zabezpieczenie mieszkania

Zabezpieczenie mieszkania

wiadomości Możliwość komentowania Zabezpieczenie mieszkania została wyłączona

Zbliżają się święta, zaś wielu z nas zapewne opuści czasowo swoje mieszkania, w celu spędzenia kilku dni z rodziną. Nie ma jednak gorszego prezentu wigilijnego, niż niespodziewane włamanie. Złodzieje często dobierają sobie domy, które łatwo jest obserwować, a kiedy już przyuważą, że stoją one puste jakiś czas, na ogół przystępują do rychłego działania. W złapaniu ich na gorącym uczynku mogą nam jednak pomóc nowoczesne sprzęty antywłamaniowe, jakimi są zaawansowane kamery oraz czujniki, instalowane w kątach domu. Co ciekawe, sprzęt taki wcale nie musimy kosztować kroci, zaś tańsze propozycje niekoniecznie muszą się charakteryzować niską skutecznością.

Co warto rozważyć?

Nowoczesne kamerki mają dostęp do sieci Wi-Fi, dzięki czemu możemy oglądać przesyłany obraz oraz obracać nimi zdalnie, nawet z drugiego krańca świata. Pozwala to na szybkie zorientowanie się w sytuacji, zaś niektóre kamerki wyposażono nawet w technologię rozpoznawania twarzy, dzięki której każdy nieznajomy, który wejdzie w ich pole widzenia, zostanie odnotowany. Otrzymamy wówczas automatyczną wiadomość, informującą nas o tym, że ktoś niepożądany może buszować po naszym mieszkaniu.

To jednak nie wszystko. Wiele nowoczesnych urządzeń posiada też opcję przesyłania zarejestrowanych przez siebie obrazów bezpośrednio do chmury, z której możemy bezpiecznie je pobrać. Zabezpiecza to dane przed utratą, dając nam cenne dowody na to, że ktoś faktycznie upodobał sobie nasz dom.

kamera-ip

Czujniki ruchu również pełnią tu istotną rolę. Często możemy też sparować ze sobą kilka urządzeń, pochodzących od tego samego producenta. Pozwoli to na zwiększenie ich skuteczności, dzięki czemu łatwiej jest im wychwycić intruza. Wiele czujników umożliwia nam regulację ich czułości, co jest szczególnie pomocne w przypadku urządzeń montowanych na dworze – dzięki temu alarmu nie włączy przebiegające zwierzę. Niektóre z tego typu produktów wyposażono nawet w światła, ułatwiające patrolowanie terenu.

Jakich producentów polecamy?

Jeśli zależy nam na czymś tanim, za nieco ponad 130 złotych nabędziemy kamerkę od Xiaomi, wyposażoną w kąt widzenia 360 stopni. Jest to rozwiązanie nie tylko niedrogie ale też na tyle skuteczne, aby być jedynym słusznym wyborem pośród marek budżetowych. Z kolei tym, którzy preferują ochronę na naprawdę wysokim poziomie, polecamy sprzęty firmy Nest lub Netatmo.

Author

Back to Top