Jak kończy się uzależnienie od nikotyny?

Jak kończy się uzależnienie od nikotyny?

rzucanie palenia Możliwość komentowania Jak kończy się uzależnienie od nikotyny? została wyłączona

Uzależnienie od palenia papierosów ma charakter fizjologiczny i to nasz umysł daje sygnały na to, że papieros „niby” jest potrzebny. Po kilku godzinach bez nikotyny w organiźmie nałogowego palacza zachodzą procesy wysyłające sygnały do mózgu, że trzeba coś z tym zrobić i zapalić, a więc w takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest ograniczenie palenia i w konsekwencji stuprocentowe rzucenie palenia.Wiadome jest, że osoba która wypalała dziennie od 15 do 20 papierosów lub nawet więcej miałaby problem z dnia na dzień pożegnać ten niezdrowy nawyk.

Ile wypalasz papierosów?

Ograniczając samym sobie dostęp do nikotyny powinniśmy pomyśleć o założeniu tzw. „dzienniczka palacza” i zapisywać tam w których godzinach dokładnie zapaliliśmy, jakie odczucia nam wtedy towarzyszyły i jak wyglądała sytuacja w której do tego doszło. Z każdym kolejnym dniem dobrze jest zmniejszać ilość aż w końcu być przygotowanym na najlepsze czyli całkowitą wolność od potocznego „dymka”! Rzucanie palenie to prawdopodobnie decyzja, która przyniesie same korzyści i sprawi, że będziemy dumni oraz zadowoleni z siebie samych. Aby metody rzucania palenia miały przełożenie w realnym życiu i były skuteczne należy wypróbować kilka sposobów i samemu dojść do wniosku, która jest najlepsza bo jedni mogą zrobić to tak, a inni inaczej. Zdecydowanie gdy nałogowemu palaczowi brakuje papierosa to jego dłonie w dziwny i nerwowy sposób zaczynają nurkować po kieszeniach z braku pomysłu co ze sobą zrobić. W takich przypadkach powinno stosować się zamienniki, ale znacznie zdrowsze niż papieros.

Co pomoże ci odpocząć?

palenieWoda, słonecznik, owoce, warzywa lub ostatecznie nawet elektroniczny papieros to rzeczy, które pozwolą nam pozostać zdrowszymi i oddalą od powrotu do nałogu. Jeśli należymy do osób nie radzących sobie z samokontrolą i cele postawione samym sobie wiążą się ze słomianym zapałem to z pomocą wybiegają dla nas środki wspomagające rzucanie palenia. Plastry oraz gumy w których zawarta jest pewna ilość nikotyny coraz częściej spełniają swoje zadanie i już po pierwszym dniu ich stosowania zauważa się korzyść w stosunku do ilości wypalonych papierosów z porównaniem do wcześniej. Zdając sobię sprawę z tego ile pozytywnych skutków ma rzucanie palenia będziemy jeszcze silniejsi, a więc poprawa wyglądu, poprawa kondycji układu oddechowego oraz grubszy portfel to z pewnością czynniki, które dadzą nam solidnego kopa motywacyjnego! Ten który nie potrafi uszanować siebie i swojego zdrowia w 99% nie będzie potrafił uszanować innych więc pora zmienić swoje życie na lepsze i zacząć prowadzić zdrowy tryb życia. Do dzieła!

Author

Back to Top