Czy produkty Xiaomi są warte uwagi?

Czy produkty Xiaomi są warte uwagi?

telefony Możliwość komentowania Czy produkty Xiaomi są warte uwagi? została wyłączona

Dla wielu z nas, stereotypowe myślenie, że to, co pochodzi z Chin, musi być tanie i słabo wykonane, wciąż jest prawdziwe. Tymczasem na rynku można znaleźć chociażby firmę Huawei, której kolejne smartfony są jednymi z najczęściej wybieranych na świecie. Nieco mniej znaną, lecz coraz częściej rozpoznawalną firmą jest właśnie opisywane w tym tekście Xiaomi. Firma ta nie reklamuje się jak droższy konkurent, zaś jej produkty cechują się przede wszystkim niską ceną. Czy oznacza to, że są one jednocześnie słabej jakości? Jak się okazuje, nie. Wręcz przeciwnie.

Tanio i praktycznie

Mottem Xiaomi jest to, aby być firmą dla ludzi. Zwykłych, szarych użytkowników, którzy nie posiadają szczególnie grubych portfeli. Jednocześnie, Xiaomi stara się zagwarantować swoim użytkownikom funkcjonalność porównywalną z topowymi modelami smartfonów. Przyczyniło się to do rosnącego zainteresowania firmą oraz gigantycznego zwiększenia sprzedaży smartfonów, której liczba wzrasta z roku na rok o kolejne miliony. Xiaomi stara się też o jak największy rozrost swoich terytoriów – chociaż rynkiem domyślnym tego producenta zawsze pozostaną Chiny (na drugim miejscu pod katem priorytetowych odbiorców plasują się Indie), z miesiąca na miesiąc na świecie zostaje otwarty kolejny Mi Store, czy firmowy salon z produktami Xiaomi. Warto tu zaznaczyć, że taki Mi Store powstał też w warszawskiej Arkadii. Dzięki temu, fani marki nie muszą już się martwić o konieczność importów zamówionych za granicą.

xiaomi-surpasses-apple-and-takes-6th-place-in-chinas-smartphone-market

Nie tylko smartfony

Rynek telefonów komórkowych zawsze będzie dla Xiaomi tym domyślnym. Bądź co bądź, producent ten planuje przejąć w najbliższym czasie tytuł wiodącego sprzedawcy smartfonów w Chinach. Niemniej jednak w ofercie firmy znaleźć można przeróżne produkty, od kamer samochodowych, po zabawki lub odświeżacze powietrza. Stało się to możliwe dzięki kampaniom crowdfundingowym oraz wynajęciu przez Xiaomi pomniejszych firm, specjalizujących się w produkcji konkretnych produktów. Dzięki temu, firma ta umacnia swoją pozycję na rynku, będąc w stanie konkurować z innymi dzięki swoim niezwykle niskim cenom wywoławczym. Nie da się ukryć, że na polu sprytnej polityki rynkowej, Xiaomi zdecydowanie jest jednym z najniebezpieczniejszych rywali dla konkurencji.

Author

Back to Top